Historia współpracy

product
product
product

Jak to wszystko się zaczęło?Początki: 16 lat temu, w 2004 roku.

W 2004 Świat wygląda inaczej.
Na polskim rynku w TOP20 sprzedaży nowych pojazdów są: Fiat Panda (1), Skoda Fabia (2), Toyota Yaris (3). Klasa średnia to dopiero druga dziesiątka Toyota Avensis (14). [źródło: SAMAR] Ludzkość nie zna jeszcze SUVów (prehistoria, wydaje się, prawda?)
Na rynku pojazdów używanych królują: Matizy, Lanosy i Polonezy...
Internet w Polsce to Neostrada TP w opcji 0,128Mbit/s za 59zł.
Wchodzimy jednak do EU a stopa życia w ostatnich latach mocno wzrosła. Coraz więcej Kierowców szuka alternatywy w przypadku nowych tanich opon.

Import opon z Chin nie jest tak popularny jak dziś.
Zaczynam analizować możliwości jakie oferują tamtejsi producenci.
Analiza trwa wiele miesięcy.
Rozmowy prowadziliśmy z kilkoma fabrykami.

W końcu podjęliśmy decyzję - nawiązania współpracy z właścicielem marki Goodride.
Z perspektywy czasu okazało się, że to strzał w 10tkę!
Szerzej opisuję temat poniżej. Zapraszam do zapoznania się z nim!

Historia relacji BOMA i Goodride

Firma Boma, w której pracuję ponad 20 lat jako dyrektor handlowy, od 2005 roku jest importerem opon azjatyckich.
Naszym pierwszym i największym chińskim dostawcą jest firma Hangzhou Zhongce Rubber Co. Ltd. produkująca opony marki Goodride.
Wybór tego producenta nie był przypadkowy. Poprzedzała go wielomiesięczna penetracja i analiza rynku opon w Chinach. Stąd też możemy stwierdzić, że w tym wielkim kraju znajduje się kilkadziesiąt fabryk opon o zróżnicowanym poziomie technologicznym, dlatego też stosowanie sformułowania "opony chińskie" jest zbyt daleko posuniętym uproszczeniem. Oceniając dany produkt należałoby mówić o konkretnym producencie a nie operować ogólnikami.
Z perspektywy 16 lat współpracy mogę stwierdzić, że każda nowa generacja opon Goodride jest znacznie bardziej zaawansowana technologicznie od swojego poprzednika.

Nieustanny rozwój technologii w firmie ZC Rubber począwszy od składu chemicznego po zarządzanie procesami produkcyjnymi jest wynikiem współpracy z najlepszymi, z firmą Alibaba na czele. Producent zapowiada, że kolejna generacja opon tzw. Flagship Series będzie spełniała oczekiwania użytkowników opon klasy premium

Moja wysoka ocena produktów Goodride może i jest subiektywna, ale poparta faktami – ilość reklamacji jest porównywalna z odsetkiem wadliwych opon producentów krajowych.
5 letni okres gwarancji jest zbliżony do oferowanego przez wiodących producentów.
Opony fabryki w Hangzhou zawdzięczają swoją jakość także ciągle modernizowanym liniom produkcyjnym. Fabryka przyszłości, która ma powstać w Hangzhou w tym roku, to modelowy projekt rządowy, mający na celu przyspieszenie cyfrowej transformacji kraju i ma być jedną z najnowocześniejszych na świecie.

Regularnie pojawiają się u naszego chińskiego partnera nowe wzory bieżników nie ustępujące, nie tylko pod względem wizualnym, ale i technologicznym walorom ogumienia produkowanego w innych krajach. Pozytywna ocena marki Goodride, wynika także z bardzo dużej ilości pochlebnych opinii ostatecznych klientów, którzy niejednokrotnie nabyli już kolejny komplet opon Goodride, co najlepiej świadczy o samym produkcie i jego jakości. Przekłada się to bezpośrednio na sprzedaż produktu, która z roku na rok sukcesywnie wzrasta. Według najnowszych badań rynku oponiarskiego w Polsce Goodride jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek produkowanych w Azji.

Goodride, czyli Dobra Jazda. Te dwa słowa doskonale określają opony tej marki.

 • Wojtek Szyszkielski
  25 maj, 2019

  To mój drugi komplet opon SW608. Poprzednie zjeździłem do 3 mm i zdecydowałem kupić kolejne. Opona zachowuje się bardzo przyzwoicie na suchej i mokrej nawierzchni. Na śniegu - w zeszłym roku był śnieg ! (na feriach zimowych, w górach) - całkiem dobrze. Jeszcze nie spotkałem się z taką dobrą relacją możliwości/cena. Dla mnie w zupełności wystarczające. Auto: C-MAX 2.0 diesel.

 • Piotr Starak
  25 Listopad, 2019

  Nie ma lepszej chińskiej opony. Naprawdę. Nie ma. A i z europejczykami mogłaby się bić.

 • Kamil Bielgus
  29 Listopad, 2020

  Bardzo dobra relacja jakości do ceny i nie przeszkadza że to made in china , opona sprawdziła się nawet w górach na ośnieżonych drogach, szczerze polecam. Oczywiście dla kogoś kto całe życie jeździł na oponach z najwyższej półki trzy razy droższych to SW608 może w ocenie być średnia...

Twoja ocena :